Nasz poradnik

Poradnik dla całej rodziny - Portal "Nasze Zdrowie". Serwis informacyjny poświęcony zdrowiu. Codziennie nowe informacje. Artykuły na temat problemów zdrowotnych. Porady jak dbać o nasze zdrowie.
Więcej…

Jesteś TUTAJ:

Start DERMATOLOGIA PIELĘGNACJA CIAŁA Cellulit
Cellulit  Email
Ocena użytkowników: / 0
SłabyŚwietny 
DERMATOLOGIA - PIELĘGNACJA CIAŁA

CELLULIT – JAK Z NIM WALCZYĆ?

Im wcześniej rozpoczniesz walkę, tym lepiej. Poznaj skuteczne, proste sposoby na skórkę pomarańczową. Wybierz najlepszy dla siebie i pozbądź się cellulitu raz na zawsze.

Jędrne uda, brzuch, pośladki – to cel, który warto osiągnąć zanim zrobi się ciepło i trzeba będzie pokazać trochę więcej ciała. Walka o gładką skórę zajmie Ci przynajmniej kilka tygodni. Czy jest jeden sprawdzony i szybki sposób na skórkę pomarańczową, dobry dla wszystkich? NIE.

Najlepszą metodę dla siebie musisz znaleźć sama. A jeśli nie masz cellulitu, zrób wszystko, żeby nigdy nie stał się twoim utrapieniem.

Jest czy go nie ma – testowanie skóry.

Skóra bez cellulitu, nawet ta z tkanką tłuszczową jest gładka, nie ma na niej żadnej nierówności. Zmienia się to, gdy pojawia się skórka pomarańczowa.

  • W pierwszej fazie widoczne są niewielkie pofałdowania zwłaszcza kiedy uszczypniesz palcami fałdkę skóry.
  • Kolejny etap: niewielka ilość grudek poprzedzielanych zagłębieniami.
  • Następny: liczne zagłębienia i grudki pod skórą – to partie tłuszczu poprzerastane wiodczejacą tkanką łączną

Kilka chwil na masaż ujędrniający

Walkę z cellulitem trzeba zacząć od ujędrniania skóry i wzmocnienia tkanki łącznej odpowiedzialnej za elastyczność. Krok drugi to wydrenowanie z głębszych warstw skóry zalegających tam zapasów tłuszczu i nagromadzonych toksyn. Pomoże Ci w tym masaż. Wystarczy 5-10min podczas codziennego natrysku. Masuj ciało okrężnie, zgodnie z ruchem wskazówek zegara. Używaj szorstkiej rękawicy lub gąbki. Do zabiegów używaj kosmetyków antycellulitowych.

Pomocne wyciągi roślinne

Preparaty ujędrniające poprawiają krążenie krwi, przyspieszają spalanie tłuszczu, wzmacniają warstwę kolagenową skóry. Skuteczność zapewniają im wyciągi z roślin, takich jak:

-algi – poprawiają krążenie limfatyczne, zapobiegają zatrzymywaniu wody w tkankach, oczyszczają z toksyn;

-bluszcz, miłorząb japoński, ostrokrzew – usprawniają krążenie;

-zielona kawa (źródło kofeiny) – drenuje tkanki skóry z namiaru tłuszczu, usprawnia obieg limfy;

-arnika – wzmacnia ścianki naczyń krwionośnych.

Zdrowa dieta, więcej ruchu

Nadwaga, choć nie jest bezpośrednią przyczyną pojawiania się skórki pomarańczowej, sprzyja jej powstawaniu. Cellulit jest bowiem skutkiem niewłaściwego przyrostu tkanki tłuszczowej. Pamiętaj więc o prawidłowej diecie bogatej w świeże warzywa i owoce. Pij dużo płynów – przede wszystkim wody, naparów ziołowych i soków bez cukru. Cellulitowi sprzyjają otyłość oraz duże i częste zmiany wagi.

Ważny jest ruch. Nie musisz od razu uprawiać sportu wymagającego wysiłku. Wystarczą spacery, ale nie od święta! Muszą być regularne i co najmniej 20-minutowe. Dopiero po tym czasie organizm zaczyna spalać nadmiar zmagazynowanego tłuszczyku.

 

CELLULIT I CELLULITIS – czym się różnią?

Cellulit (inaczej lipodystrofia) jest defektem czysto kosmetycznym. Dosyć często z powodu wyglądu skóry nazywa się go skórką pomarańczową. Objawia się nierównomiernym rozmieszczeniem tkanki tłuszczowej. Występuje najczęściej na udach, pośladkach, brzuchu, a także na ramionach. Grudki tłuszczu zalegające w głębszych warstwach skóry powodują na jej powierzchni charakterystyczne nierówności. Cellulit jest dolegliwością związaną ze złą dietą, otyłością, brakiem ruchu. Wpływ na jego występowanie mają również żeńskie hormony. Żeby sobie poradzić z cellulitem, należy zmienić tryb życia i stosować zabiegi kosmetyczne. Natomiast cellulitis (w łacińskiej nazwie końcówka „itis” wskazuje na stan zapalny) to poważna choroba. Skóra jest wówczas zaczerwieniona, obrzęknięta i boli przy dotyku. Celulitis leczy się antybiotykami, oczywiście pod nadzorem lekarza.

 

Dodaj swój komentarz

Imię:
Twój email:
Temat:
Komentarz:


SPOSOBY NA DOLEGLIWOŚCI

DOMOWE I SPRAWDZONE SPOSOBY NA RÓŻNE DOLEGLIWOŚCI

PRZEJDŹ DO ARTYKUŁÓW

WITAMINY I MINERAŁY

UZDAWIAJĄCA MOC WITAMIN I MINERAŁÓW

PRZEJDŹ DO ARTYKUŁÓW