Nasz poradnik

Poradnik dla całej rodziny - Portal "Nasze Zdrowie". Serwis informacyjny poświęcony zdrowiu. Codziennie nowe informacje. Artykuły na temat problemów zdrowotnych. Porady jak dbać o nasze zdrowie.
Więcej…

Jesteś TUTAJ:

Start DERMATOLOGIA PIELĘGNACJA CIAŁA ODPARZENIA
ODPARZENIA  Email
Ocena użytkowników: / 0
SłabyŚwietny 
DERMATOLOGIA - PIELĘGNACJA CIAŁA

ODPARZENIA – JAK LECZYĆ I ZAPOBIEGAĆ

Przyczyną odparzeń jest często ocieranie się o siebie powierzchni wilgotnych od potu. Najczęściej problem ten dotyka  osoby otyłe, u których odparzenia pojawiają się w zagłębieniach fałdów skórnych, pod biustem,  między pośladkami, brzuchem, w pachwinach, pod pachami i po wewnętrznej stronie ud. Czynnikami sprzyjającymi są: nadmierne pocenie się, brak higieny ciała, niedokładna higiena i osuszenie, niewygodne obuwie, u noworodków podrażnienia skóry wydalinami, głównie moczem w przypadku złej pielęgnacji.

Typowe objawy przy odparzeniach to : zaczerwienienie, skóra jest wilgotna i szorstka,-często powstają na niej rany z których sączy się płyn co prowadzi do infekcji grzybiczych i bakteryjnych.

LECZENIE

Powinniśmy zastosować odpowiednie preparaty , które mają na celu przyspieszenie gojenia się ran, działają przeciwbakteryjnie , przeciwzapalnie i przeciwgrzybiczo. Na szczęście dolegliwości tej można skutecznie zapobiegać, natomiast gdy już się pojawi leczyć.

Przykładowe leki :

BEPANTHEN PLUS KREM 30 G (polecany jest w zapobieganiu zakażeniom ran : otarcia, skaleczenia, pęknięcia, oparzenia i podrażnienia skóry)

SUDOCREM (Dzięki pięciu aktywnym składnikom wykazuje wielopłaszczyznowe

działanie przeciwzapalne, antyseptyczne, kojące i ochronne. Sudocrem łagodzi ból, podrażnienia i swędzenie, wspomaga i przyspiesza proces regeneracji, chroni skórę przed drażniącymi substancjami, posiada właściwości przeciwgrzybicze, antybakteryjne i przeciwzapalne, jest odpowiedni dla każdej grupy wiekowej, pomaga utrzymać odpowiednią wilgotność skóry)

CLOTRIMAZOLUM 1% KREM 20 G (Lek stosuje się w grzybiczym zapaleniu skóry spowodowanym zakażeniami dermatofitami, pleśniakami, grzybami dimorficznymi, w zakażeniach drożdżakowych skóry i błony śluzowej )

ALEZIN MAŚĆ 50 G (Alezin, to maść przeznaczona do pielęgnacji skóry narażonej na otarcia, odparzenia oraz odleżyny. Działa ochronnie, antybakteryjnie i przeciwgrzybicznie)

CICATRIDINA KREM 30 G (jako środek wspomagający leczenie ran powierzchownych i głębokich różnego pochodzenia : otarcia, rany szarpane, odparzenia, rany chirurgiczne, odleżyny i wrzody. Cicatridina® w kremie zawiera kwas hialuronowy, który spełnia ważną funkcję we wszystkich stadiach gojenia rany. Cicatridina® - krem : przyspiesza zabliźnianie się ran ; wspomaga odbudowę nabłonka; przywraca naturalny proces gojenia.  )

ZAPOBIEGANIE

- używaj kosmetyków, które wchłaniają pot np. różnych zasypek lub talków

- po każdej kąpieli starannie osuszaj skórę, by zapobiec wilgoci

- noś przewiewną , bezszwową bieliznę i odzież z naturalnych tkanin

W przypadku pojawienia się odparzeń ……………

- odkażaj chore miejsca preparatami, które nie powodują dodatkowego podrażnienia i szczypania,

- zapewnij do nich dostęp świeżego powietrza (np. noś przewiewne stroje),

 

Dodaj swój komentarz

Imię:
Twój email:
Temat:
Komentarz:


SPOSOBY NA DOLEGLIWOŚCI

DOMOWE I SPRAWDZONE SPOSOBY NA RÓŻNE DOLEGLIWOŚCI

PRZEJDŹ DO ARTYKUŁÓW

WITAMINY I MINERAŁY

UZDAWIAJĄCA MOC WITAMIN I MINERAŁÓW

PRZEJDŹ DO ARTYKUŁÓW