Nasz poradnik

Poradnik dla całej rodziny - Portal "Nasze Zdrowie". Serwis informacyjny poświęcony zdrowiu. Codziennie nowe informacje. Artykuły na temat problemów zdrowotnych. Porady jak dbać o nasze zdrowie.
Więcej…

Jesteś TUTAJ:

Start DERMATOLOGIA CHOROBY SKÓRY Wyprysk
Wyprysk  Email
Ocena użytkowników: / 0
SłabyŚwietny 
DERMATOLOGIA - CHOROBY SKÓRY

Wyprysk jest stanem zapalnym skóry. nie jest zaraźliwy, ale powoduje swędzenie i łuszczenie się skóry, a także jej wysuszanie i zaczerwienienie. Czasami tworzą się niewielkie pęcherzyki, które pękają, pozostawiając powierzchnię skóry wilgotną i podrażnioną. Drapanie się po zainfekowanej skórze może prowadzić do silniejszego łuszczenia się, grubienia i pękania skóry. Są różne rodzaje wyprysku. Najczęściej występuje atopowe zapalenie skóry, spotykane tak u dorosłych, jak u dzieci. Wyprysk zwykle występuje w zgięciach skóry np. po spodniej stronie łokci czy kolan ale możliwe jest jego pojawienie się na każdej części ciała. Drapanie się pogarsza sprawę i powoduję rozszerzanie się wyprysku.

Osoby uczulone na pokarmy, pyłki, roztocza czy łupież zwierząt domowych - albo mający przypadki takich uczuleń w rodzinie są bardziej narażone na występowanie wyprysku. Czynnikiem przyczyniającym się do tego stanu mogą być zaburzenia prawidłowego przebiegu reakcji immunologicznych (czyli sposobu, w jaki organizm reaguje na obecność białek, substancji drażniących czy mikroorganizmów). Wiele osób cierpiących na wyprysk ma podwyższony poziom histaminy - głównej substancji, która wywołuje reakcje alergiczne. Wyprysk zwłaszcza atopowe zapalenie skóry łączy się z występowaniem astmy i kataru siennego. Rzut wyprysku wiąże się także ze stresem i stanami lękowymi, a także z ekstremalnymi warunkami pogodowymi. Wyprysk częściej dotyka osoby o suchej skórze.

 

Dodaj swój komentarz

Imię:
Twój email:
Temat:
Komentarz:


SPOSOBY NA DOLEGLIWOŚCI

DOMOWE I SPRAWDZONE SPOSOBY NA RÓŻNE DOLEGLIWOŚCI

PRZEJDŹ DO ARTYKUŁÓW

WITAMINY I MINERAŁY

UZDAWIAJĄCA MOC WITAMIN I MINERAŁÓW

PRZEJDŹ DO ARTYKUŁÓW