Nasz poradnik

Poradnik dla całej rodziny - Portal "Nasze Zdrowie". Serwis informacyjny poświęcony zdrowiu. Codziennie nowe informacje. Artykuły na temat problemów zdrowotnych. Porady jak dbać o nasze zdrowie.
Więcej…

Jesteś TUTAJ:

Start DERMATOLOGIA CHOROBY SKÓRY Znamiona
Znamiona  Email
Ocena użytkowników: / 0
SłabyŚwietny 
DERMATOLOGIA - CHOROBY SKÓRY

 

Strzeż się czerniaka

Znamiona pod kontrolą!!!

Mało kto ma skórę, na której nie ma ani jednego pieprzyka, brodawki, ciemniejszej plamki. Na szczęście większość z nich jest całkowicie niegroźna. Aby jednak mieć pewność, że żadne z tych znamion nie przekształca się w czerniaka, trzeba je systematycznie kontrolować.

Czerniak jest najbardziej złośliwym nowotworem skóry. Rozwija się błyskawicznie i niestety zabija. Im wcześniej jednak zostanie wykryty, tym większa szansa na to, że leczenie się powiedzie. Polska przoduje w europejskiej statystyce zgonów spowodowanych czerniakiem, ponieważ rzadziej niż inne nacje poddajemy się badaniom.

Zbadaj się za darmo!

Warto zatem wykorzystać okazję, jaką stwarza ogólnopolska akcja „ Badaj znamiona” organizowana przez firmę kosmetyczną La Roche- Posay. Do akcji przyłączaj się prywatne gabinety dermatologiczne, wykonujące i badania. Lepiej się pospieszyć, bo każdy z gabinetów oferuje określą pulę bezpłatnych badań.

Podobną akjcę organizuje firma Bioderma przy wsparciu przy Centrum Zdrowia Dziecka, która kieruje swoją kampanię głównie do rodziców małych dzieci.

Oglądaj swoje ciało

Ale nie czekając na wizytę u lekarza, warto też samemu bacznie się przyglądać naszym znamionom. Bezpieczne znamię ma na ogół regularny kształt, jednolity kolor i nie zmienia się z upływem czasu. Jeśli jednak znamię jest nieregularne, szybko rośnie, a do tego jest asymetryczne, z wizytą u lekarza nie wolno zwlekać. Wcześniej wykryty czerniak jest uleczalny.

Uwaga na słońce

O czerniaku warto sobie przypomnieć teraz, u progu sezonu plażowego. Latem będziemy się opalać, nie zważając na to, co mówią dermatolodzy. A to właśnie opalanie się, bez użycia środków zawierających filtry przeciwsłoneczne, sprawia, że przypadków czerniaka jest coraz więcej.

Słońce powoduje bowiem nie tylko tak zwane fotostarzenie się skóry, ale też zaostrza wszelkie zmiany chorobowe na powierzchni ciała. Każde spieczenie się na słońcu, kiedy skóra jest zaczerwieniona, piecze, pojawiają się bąble, a potem skóra schodzi płatami zwiększa ryzyko zachorowania w przyszłości na czerniaka.

Pamiętajmy o tym i chrońmy się, stosując kosmetyki z wysokim poziomem filtrów, a szczególnie chrońmy nasze dzieci.

 

Dodaj swój komentarz

Imię:
Twój email:
Temat:
Komentarz:


SPOSOBY NA DOLEGLIWOŚCI

DOMOWE I SPRAWDZONE SPOSOBY NA RÓŻNE DOLEGLIWOŚCI

PRZEJDŹ DO ARTYKUŁÓW

WITAMINY I MINERAŁY

UZDAWIAJĄCA MOC WITAMIN I MINERAŁÓW

PRZEJDŹ DO ARTYKUŁÓW